#1 2010-02-27 10:48:16

 piotro82

zaawansowany

Zarejestrowany: 2009-06-09
Posty: 266
Punktów :   
Imię: Piotrek

Tragedia w krewetkarium :(

Wczoraj wieczorem karmiłem krewetki bananem nabitym na patyku do szaszłyków, wszystko tak jak zawsze nabiłem plasterek banana na patyk wlozyłem do akwa i po chwili był juz cały czerwony od redek jadły go sobie jakieś 2 godzinki po czym go wyjełem , podczas wyjmowania spadł mi kawałeczek dosłownie 1x1 cm pomyślałem ze nie bede go wyciągał a krewecie przez noc go sobie zjedza do konca wstaje rano a to masakra 80% krewetek lezy martwa na dnie obok banana najgorsze ze niemal wszystkie były gradacji A i wyższej , padły tez Crystalki  zostało kilka szt Redek i Amano , podmieniłem 70% wody i zobaczymy czy coś przezyje
Pozdrawiam


Zachowujemy się tak, jakby naszymi głównymi potrzebami były wygoda i luksus, podczas gdy do szczęścia potrzebujemy pasji, której się z entuzjazmem poświęcamy.

Offline

 

#2 2010-02-27 11:07:35

 Piotrek

expert

Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2009-05-29
Posty: 739
Punktów :   
Imię: Piotrek
WWW

Re: Tragedia w krewetkarium :(

A parzyłeś banana przed podaniem? Zawsze trzeba sparzyć w celu spłukania ewentualnych toksyn itp.


Piotrek
Symphysodon discus to jest to

Offline

 

#3 2010-02-27 14:41:09

 piotro82

zaawansowany

Zarejestrowany: 2009-06-09
Posty: 266
Punktów :   
Imię: Piotrek

Re: Tragedia w krewetkarium :(

tak zawsze parze go we wrzatku przez jakieś 2 min , myśle ze ten kawałek  zakwasił wode


Zachowujemy się tak, jakby naszymi głównymi potrzebami były wygoda i luksus, podczas gdy do szczęścia potrzebujemy pasji, której się z entuzjazmem poświęcamy.

Offline

 

#4 2010-02-28 07:37:45

 przygrze

Administrator

9270437
Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2009-07-15
Posty: 280
Punktów :   
Imię: Grzegorz

Re: Tragedia w krewetkarium :(

Dziwne. Jak miałem krewetki, to nigdy nie parzyłem banana przed podaniem i zawsze wrzucałem plasterek grubości około 0,5cm do akwarium i zostawiałem go samemu sobie. Po paru godzinach zawsze był zjedzony i nigdy żadna krewetka mi od tego nie padła. Może coś jeszcze podawałeś w międzyczasie i to spowodowało padnięcie tych krewetek?


Uwielbiam ryby i to nie tylko te smażone

Offline

 

#5 2010-02-28 15:19:49

 piotro82

zaawansowany

Zarejestrowany: 2009-06-09
Posty: 266
Punktów :   
Imię: Piotrek

Re: Tragedia w krewetkarium :(

no wlasnie ze nie, od poczatku karbie krewetki tabletkami a jako urozmaicenie baje im banana czasem marchew lub zielony groszek


Zachowujemy się tak, jakby naszymi głównymi potrzebami były wygoda i luksus, podczas gdy do szczęścia potrzebujemy pasji, której się z entuzjazmem poświęcamy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
aduft.net.pl adiut.net.pl Ciechocinek wellness weekend dla dwojga