#16 2010-05-16 19:59:25

 tomekc79

akwarysta

Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2009-08-20
Posty: 88
Punktów :   
Imię: Tomek

Re: chore głupiki

Ja tylko napisałem ze swojego doświadczenia. Gdy miałem mieczyki, gupiki, platki czy molinazje wiecznie coś zdychało. Teraz mam pielęgnice i problem padających ryb się skończył.

Offline

 

#17 2010-05-16 19:59:47

 przygrze

Administrator

9270437
Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2009-07-15
Posty: 280
Punktów :   
Imię: Grzegorz

Re: chore głupiki

Piotrek napisał:

Co nie zmienia faktu że ryby wykluwające się z ikry są (przynajmniej wg. mnie) trudniejsze w hodowli. Porównajmy tu wspominane gupiki i paletki.

Z drugiej strony nie można też generalizować, bo weźmy choćby takie płaszczki słodkowodne, które są tak jak gupiki żyworódkami, a są trudniejsze w hodowli od dyskowców No chyba, że weźmiemy je jako wyjątek potwierdzający regułę


Uwielbiam ryby i to nie tylko te smażone

Offline

 

#18 2010-05-16 20:07:10

 BARANEK

miłośnik

Skąd: GŁOGÓW
Zarejestrowany: 2010-03-20
Posty: 53
Punktów :   
Imię: ARTUR

Re: chore głupiki

Nie zmieniajcie tematu, kolega ma problem z rybkami GUPIKAMI, a Wy piszecie które są jajorodne, które żyworodne. Po raz kolejny zgadzam się z Tomkiem trzymając niby śmieszne Gupiki, Mieczyki,Molinezje, powiedzmy łatwe w pielęgnowaniu i utrzymaniu, zawsze z nimi problem, a trzymając Pielęgnice Skalary, mniej z nimi zachodu i problemu. I jedna prośba do szefostwa tego forum. Proszę Was piszcie bardziej prostym językiem, bo odbieram że jeden od drugiego chce być mądrzejszy.

Ostatnio edytowany przez BARANEK (2010-05-16 20:20:14)


Miłośnik skalarów.

Offline

 

#19 2010-05-16 20:12:14

 przygrze

Administrator

9270437
Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2009-07-15
Posty: 280
Punktów :   
Imię: Grzegorz

Re: chore głupiki

BARANEK napisał:

Nie zmieniajcie tematu, kolega ma problem z rybkami GUPIKAMI, a Wy piszecie które są jajorodne, które żyworodne.

A czy kolega nie uzyskał już wystarczającej pomocy, przecież dostał jak na tacy jaki lek podać i radę, aby przeprowadzić kwarantannę. To że trochę teraz temat odbiegł od sedna nie ma już znaczenia, bo autor sam zadeklarował, że w poniedziałek kupi lek i przeprowadzi dalsze leczenie. Jeżeli napisze potem coś więcej, to na pewno ktoś mu pomoże.


Uwielbiam ryby i to nie tylko te smażone

Offline

 

#20 2010-05-16 20:14:26

 szperacz15b

zaawansowany

8905495
Skąd: Przemków
Zarejestrowany: 2009-06-03
Posty: 195
Punktów :   
Imię: Jacek

Re: chore głupiki

Postaraj się może odizolować zarażone osobniki od zdrowych. w akwarium zmień wodę . A chore osobniki zakrapiaj tym środkiem co ci przygrze polecił .

Offline

 

#21 2010-05-16 22:38:48

 Bryka

miłośnik

Skąd: Serby
Zarejestrowany: 2010-04-03
Posty: 28
Punktów :   
Imię: Michał

Re: chore głupiki

Jak narazie od izolowałem  2 gupiki  do innego akwa i wlałem  CMF-u, jutro wymienie im wode i  wleje baktopuru, zobacyzmy czy da się je uratowac , jak nie to trudno . A co do napowietrzenia to mam dobrze napowietrzony zbiornik a obecnie w akwarium 112 l mam 13 neonów, 4 kirysy, i  4 małe molinezje i 3 głupiki. więc chyba nei jest przerybione ?  Roślinnosc tak teraz wystrzeliła łaadnie i wgl wszystko sie rozwija , głupiki się rozmnażają ,woda podmieniana co 2 tygodnie, a tu nagle to choróbsko ;/ no nic trzeba bedzie pomyslec nad zmianą obsady skoro mowicie ze z głupikami bedzie problem ;/ tylko ze z nich jest duza frajda dla początkującego bo czesto sie rozmnażają i cos się dzieje . No ale nic skoro bedą dalej problemy koniecznie zmienie obsade . dzieki za zaangażowanie w temacie

Ostatnio edytowany przez Bryka (2010-05-16 22:39:16)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://klinikastonava.cz/ pakiety spa Ciechocinek