#1 2010-05-27 12:03:16

 BARANEK

miłośnik

Skąd: GŁOGÓW
Zarejestrowany: 2010-03-20
Posty: 53
Punktów :   
Imię: ARTUR

ŻELAZO W AKWARIUM

Miałem problem z roślinami,wszystko się ustabilizowało było cacy,i teraz ten sam problem powraca.Otóż przy każdej podmianie wody czyli średnio co 10 dni dodawałem do akwarium FERRO ACTIV w płynie czyli żelazo. Ponieważ mówiono mi że ten pierwiastek potrafi się ulotnić w ciągu paru dni. Teraz zauważam że znowu w liściach robią mi się dziury.I na jednym forum akwarystycznym przeczytałem,że przedawkowanie tego preparatu prowadzi do tego samego,że podając za dużo żelaza rośliny zaczynają gnić, poprzez właśnie dziurawienie się liści.Czyli wniosek jest taki że za mało żelaza w akwarium jest niedobrze i za dużo też jest nie wskazane. Dlatego dobra rada i nauczka. Że w akwarystyce pośpiech jest tylko wtedy potrzebny gdy rozleje Ci się woda.... I to jest prawda! Piszę to żeby co niektórych uczulić na wlewanie wszelkiego rodzaju chemii to zbiornika. Bo on wszystko przyjmie, ale zależy z jakim skutkiem dla roślin i naszych podopiecznych zamieszkujących ten mały podwodny świat. Pozdrawiam wszystkich życząc miłego dnia.


Miłośnik skalarów.

Offline

 

#2 2010-05-27 13:05:53

 dyzio44

akwarysta

Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2010-05-03
Posty: 111
Punktów :   
Imię: Janusz

Re: ŻELAZO W AKWARIUM

podawaj nawóz pod korzenie
dobry jest w tabletkach sery lub tetry

Offline

 

#3 2010-05-28 07:56:02

 przygrze

Administrator

9270437
Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2009-07-15
Posty: 280
Punktów :   
Imię: Grzegorz

Re: ŻELAZO W AKWARIUM

dyzio44 napisał:

podawaj nawóz pod korzenie
dobry jest w tabletkach sery lub tetry

To nie jest regułą, bo niektóre rośliny pobierają składniki mineralne bezpośrednio z wody, a niektóre poprzez korzenie. Faktem jest, że zdecydowana większość roślin pobiera minerały poprzez korzenie, ale warto mieć na uwadze też to, że też takie, które "żywią się" bezpośrednio z wody.


Uwielbiam ryby i to nie tylko te smażone

Offline

 

#4 2010-05-28 08:59:52

 dyzio44

akwarysta

Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2010-05-03
Posty: 111
Punktów :   
Imię: Janusz

Re: ŻELAZO W AKWARIUM

oczywiście masz racje
pomyślałem tylko ze jak daje nawóz do wody i brak efektów to niech próbuje w podłoże
pozdrowienia

Offline

 

#5 2010-05-28 11:47:29

 BARANEK

miłośnik

Skąd: GŁOGÓW
Zarejestrowany: 2010-03-20
Posty: 53
Punktów :   
Imię: ARTUR

Re: ŻELAZO W AKWARIUM

Wszystko się zgadza. Ja nawóz pod korzenie podaję co 1,5-2 miesiące. A nawóz w płynie co 10 dni, ale żelazo podawałem dodatkowo!


Miłośnik skalarów.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mapka stronki pakiety spa Ciechocinek