#1 2009-06-09 17:52:41

renegat

akwarysta

3672942
Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2009-06-02
Posty: 71
Punktów :   
WWW

Polisa dla rybki :)

Pewnie niejednemu z Was tak jak i mi śnił się koszmar pękającego akwarium i 120, 240 a może i 1000 litrów wody na podłodze połączonych z miłą wizytą sąsiadów z dołu. Oby takie sny nie stały się nigdy rzeczywistością. Jednak może warto zabezpieczyć się przed taką katastrofą i zminimalizować jej skutki. Dlatego postanowiłem przejrzeć oferty ubezpieczycieli majątkowych po kątem akwariów i rybek. Mam nadzieję, że przedstawione informacje okażą się dla Was pomocne i niektóre z waszych rybek już niedługo będą posiadaczami polis ubezpieczeniowych.



Najbardziej kompleksową ofertę dla akwarystów posiada Towarzystwo Allianz Polska SA. "Wszystko co w domu" to kompleksowe ubezpieczenie ruchomości domowych, a w szczególności również tego co nas interesuje czyli rybek i baniaków. Zgodnie z OWU Ochroną ubezpieczeniową są objęte wszystkie ruchomości znajdujące się w miejscu ubezpieczenia i stanowiące własność ubezpieczającego, m.in.:

    * meble, dywany, wykładziny podłogowe, żaluzje, zasłony, firany, lampy, ubrania, książki, płyty,
    * gotówkę, karty płatnicze, książeczki oszczędnościowe, dokumenty, papiery wartościowe np. akcje, obligacje itp.,
    * sprzęt elektroniczny, audiowizualny, komputerowy, fotograficzny, optyczny, nośniki danych, instrumenty muzyczne, zewnętrzne elementy anten satelitarnych i telewizyjnych,
    * sprzęt i zapasy gospodarstwa domowego w tym m. in.: naczynia kuchenne, artykuły spożywcze, używki, napoje,
    * urządzenia sanitarne i grzewcze,
    * biżuteria, kamienie szlachetne, znaczki pocztowe, monety, medale, przedmioty ze złota, srebra i platyny,
    * urządzenia i sprzęt sportowy oraz turystyczny, meble i urządzenia ogrodowe, wózki dziecięce, narzędzia, dodatkowy komplet kół i opon sezonowych
    * zwierzęta domowe: psy, koty, ryby w akwariach, itp. (z wyłączeniem tych zwierząt, które przeznaczone są do hodowli lub handlu); rośliny, akwaria.

Wariant Minimum tego ubezpieczenia obejmuje szkody wyrządzone przez: pożar, uderzenie pioruna, eksplozję, implozję, uderzenie lub upadek statku powietrznego, huragan, grad, zalanie, oraz szczególnie dla nas istotny wyciek wody z akwarium, pękanie mrozowe, zalanie przez osoby trzecie, powódź, trzęsienie ziemi, obsunięcie ziemi, zapadanie ziemi, lawinę, napór śniegu, dym i sadzę, uderzenie pojazdu mechanicznego, falę dźwiękową, przepięcie. W wariancie Komfort oprócz szkód objętych ochroną w wariancie Minimum, ubezpieczenie dotyczy także kradzieży z włamaniem, rabunku oraz wandalizmu.

Ostatnio edytowany przez renegat (2009-06-09 17:53:41)

Offline

 

#2 2009-06-09 18:29:17

 Piotrek

expert

Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2009-05-29
Posty: 739
Punktów :   
Imię: Piotrek
WWW

Re: Polisa dla rybki :)

fajnie by było jakbyś podał jakiś przedział cenowy. Nie wiem,np między 20 a 50 lub 200 a 50o zł. Ale za fatygę duży plus.


Piotrek
Symphysodon discus to jest to

Offline

 

#3 2009-06-09 18:49:10

 frytas

Administrator

548103
Zarejestrowany: 2009-03-20
Posty: 386
Punktów :   
Imię: Bartek

Re: Polisa dla rybki :)

ciekawy interesujacy temat tylko tak jak powiedział Piotrek możesz powiedzieć coś o kosztach?

Offline

 

#4 2009-06-09 21:56:20

renegat

akwarysta

3672942
Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2009-06-02
Posty: 71
Punktów :   
WWW

Re: Polisa dla rybki :)

Koszt ubezpieczenia w pakiecie minimalnym z tego co wyczytałem kosztuje 55 zł /kwartał - chyba nie tak źle co ?

Offline

 

#5 2009-06-09 22:04:29

 piotro82

zaawansowany

Zarejestrowany: 2009-06-09
Posty: 266
Punktów :   
Imię: Piotrek

Re: Polisa dla rybki :)

koles ma 400l na 12 pietrze placi310zł na rok ale nie wiem w jakiej firmie


Zachowujemy się tak, jakby naszymi głównymi potrzebami były wygoda i luksus, podczas gdy do szczęścia potrzebujemy pasji, której się z entuzjazmem poświęcamy.

Offline

 

#6 2009-11-17 10:40:14

 przygrze

Administrator

9270437
Skąd: Głogów
Zarejestrowany: 2009-07-15
Posty: 280
Punktów :   
Imię: Grzegorz

Re: Polisa dla rybki :)

Trochę odświeżę temat, bo właśnie ubezpieczałem swoje mieszkanie i moje ubezpieczenie jest dużo tańsze. Ubezpieczam w HDI Asekuracja i jest to tam tak rozwiązane, że płaci się za opcje, czyli za same mury, co muszę zrobić, gdyż wymaga ode mnie tego umowa hipoteczna z bankiem, dodatkowe wyposażenie, to już jako opcja i OC w którym mieści się właśnie zalanie przeze mnie sąsiadów. Za tę opcję OC płacę za rok coś koło 20 zł i jest to do wartości szkód na kwotę 20 tys. zł i nie muszę się martwić, że po pęknięciu akwarium będę musiał malować sąsiadom mieszkania od drugiego piętra aż do parteru
Całość mojego ubezpieczenia na rok czasu, to kwota około 130zł, więc jeżeli komuś nie zależy na ubezpieczaniu samego akwarium i jego wyposażenia, to warto brać taką opcję pod uwagę, gdyż wychodzi sporo taniej, a w razie rozszczelnienia akwarium, ubezpieczalnia pokryje koszty napraw u sąsiadów


Uwielbiam ryby i to nie tylko te smażone

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa usuwanie scr rolnicze hotele ciechocinek